Coraz więcej ludzi za pomocą pożyczek chwilówek finansuje swoje nieco większe, jednak wciąż codzienne wydatki. Uformowała się grupa klientów, która regularnie zapożycza się w wielu firmach.

Są tacy którzy radzą sobie dobrze, są niestety tacy którzy nie powinni korzystać z takiej opcji na uzyskanie pieniędzy. Pamiętajmy, że każda pożyczka krótkoterminowa to doraźny środek, a nie sposób na wyciągnięcie nas z tarapatów na zawsze. Pożyczki są przecież oprocentowane. Musimy oddać więcej niż pożyczyliśmy.

Wielu klientów stosuje technikę próbowania wszystkich możliwych firm aby sprawdzić, która jest najlepsza. Niestety zwiększa to możliwość niezadowolenia. Nie tylko klienci mogą być niesolidni.

Szukaj najlepszej oferty

Jak znaleźć najlepszą firmę? Na to nie ma złotej recepty, natomiast istnieje parę pewnych zasad, które mogą naprowadzić nas na tą najlepszą.

  • Pierwsza metoda to wnikliwe zapoznanie się z warunkami umowy firm, które nas interesują. Wszelkie niedociągnięcia lub podejrzane paragrafy powinny od razu zdyskwalifikować daną firmę.

  • Ważne są również opłaty. Tania firma nie zawsze oznacza dobrą firmę. Jeśli oferta jest porażająco atrakcyjna to możliwe, że taktyka firmy jest zwabić szybko jak największą ilość klientów aby ostatecznie ich oszukać.

  • Ważny jest również staż firmy na rynku. Jeśli masz do czynienia z nową firmą, trudno będzie poznać prawdziwe opinie. Szukaj firm z dużym stażem, firm popularnych, które utrzymują się w czołówce, ponieważ działają legalnie i rzetelnie.

  • Czytaj opinie innych klientów. Naucz się jednak filtrować mity od faktów. Kryptoreklama jest powszechnie znana. Jeśli na jakieś stronie internetowej użytkownicy bez wyjątku zachwalają dany parabank, możesz podejrzewać, że masz do czynienia z nieprawdziwymi komentarzami.

Korzyści dla lojalnych klientów

Każda firma nagradza stałych klientów. Taki klient jest cenny nie tylko ze względów samego utargu, jednak pozwala on budować dobrą renomę firmy. Zadowolony klient pocztą pantoflową rozsyła swoje pozytywne odczucia w stosunku do danej firmy, dzięki czemu klienci przychodzą sami.

  • Programy lojalnościowe dla stałych klientów polegają na tym, że przy każdej kolejnej pożyczce klienci mogą nabyć coraz to wyższe pożyczki. Każda poprzednia spłacona bez problemu daje szanse na kolejną, na równie dobrych zasadach.

  • Klienci, którzy mają zbudowany profil w jednej firmie, kolejną pożyczkę mogą otrzymać wysyłając wniosek czy sms. Nie przechodzą już weryfikacji, a pieniądze na koncie są błyskawicznie bez zbędnych formalności.

  • Profile Klienta zakładane na stronach parabanków umożliwiają śledzenie najnowszych promocji i ofert i przede wszystkim zmian w regulaminach aby nikt nie został zaskoczony nowymi regułami, na które de facto się nie zgadza.

  • Stały klient ma również mniej roboty przy załatwianiu pożyczki. Nie musi porównywać warunków umowy z innymi firmami. Zna bowiem już wszystkie zasady firmy, z którą współpracuje już od pewnego czasu.

  • Dla najbardziej wiernych klientów parabanki mogą zmieniać warunki umowy, mogą pożyczyć więcej pieniędzy niż głosi regulamin oraz mogą elastycznie dopasować się do potrzeb klienta w sferze spłaty rat.

profil klienta instytucji pożyczkowej

A co na ten temat ma do powiedzenia Polski Związek Instytucji Pożyczkowych?

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych stara się ze wszystkich sił aby zwiększyć bezpieczeństwo klientów. Jest to oczywiście nie jedyny jego cel. Ważne jest również aby odzyskać zaufanie klientów, które zostało utracone przez nieuczciwych pożyczkodawców.

ZFP zrzesza sprawdzone firmy, które spełniają szereg ściśle określonych wymagań. Związek ten służy pomocą wszystkim klientom, udziela porad, cennych informacji i umożliwia złożenie zażalenia na usługi firm będących członkami ZFP.

Uważaj na opłaty za rozpatrzenie wniosku i nie zgadzaj się na nie, gdy ich wysokość budzi podejrzenia. Nie podpisuj weksli ani innych zobowiązań niewspółmiernych do wnioskowanej kwoty.

Kodeks dobrych praktyk

Na stronie ZFP widnieje 10… przykazań poniżej jest ich dokładna treść. Te rady musi wziąć sobie do serca każdy kto korzysta z usług jakichkolwiek firm udzielających pożyczki czy kredyty. Pamiętajmy, że nie tylko pożyczki pozabankowe mogą stanowić problem dla klientów. Częściej zdarza się, że kredyty bankowe stają się dla nas ogromnym ciężarem.

1. Uważaj na opłaty za rozpatrzenie wniosku i nie zgadzaj się na nie, gdy ich wysokość budzi podejrzenia.

2. Nie podpisuj weksli ani innych zobowiązań niewspółmiernych do wnioskowanej kwoty.

3. Zwróć uwagę, czy przed podpisaniem umowy dokładnie wiesz ile i kiedy masz oddać. Nie bierz pożyczki, jeżeli wcześniej nie zostaniesz poinformowany o jej pełnych kosztach.

4. Nie bierz pożyczki na spłatę innego długu. Skontaktuj się z wierzycielem i negocjuj warunki spłaty, dzięki temu nie wpadniesz w pętlę zadłużenia.

5. Sprawdź wiarygodność firmy, z usług której chcesz skorzystać. Możesz to zrobić samodzielnie w internecie, lub kontaktując się ze Związkiem Firm Pożyczkowych.

6. Nigdy nie podpisuj umowy jeżeli jej zapisy są niezrozumiałe.

7. Podczas spotkania z przedstawicielem firmy żądaj przedstawienia wszystkich ofert i obietnic na piśmie lub drogą e-mailową.

8. Jeżeli szukasz pożyczki pozabankowej na najlepszych warunkach sprawdź oferty w internecie.

9. Jeżeli otrzymałeś pożyczkę pamiętaj o terminowym regulowaniu rat i unikaj opóźnień w spłacie.

10. Korzystaj z usług renomowanych firm pożyczkowych, a unikniesz przykrych niespodzianek.

Polak mądry po szkodzie. To jest nasze ulubione powiedzenie. Jednak nie da się ukryć, że po tej szkodzie najczęściej szukamy winnych w osobach trzecich. Tylko sprytne działanie, zawsze przemyślane uratuje nas od wszelkiej katastrofy.

Sami jesteśmy za siebie odpowiedzialni. Niestety okres beztroskiego dzieciństwa gdzie to nasi rodzice się za nas martwią, jest już za nami. Chyba najpoważniejszymi kwestiami w dorosłym życiu są finanse oraz zdrowie. To my sami musimy zadbać o to aby były w jak najlepszym porządku.